چرا باید برای دستگاه های خانگی شستشوی داخلی انجام دهیم؟

یک کتری آب جوش یا سماور را در نظر بگیرید . فرقی نمی کند برقی یا گازی هر ابزاری که آب را داغ می کند یا به درجه جوش می رساند در آن رسوب ایجاد می شود.

رسوب گرفتن کتری یا هر وسیله ای

حالا به لوله های نازک دستگاه های قهوه ساز فکر کنید ، یا به مخزن داخلی آب داغ ! شاید کمی ترسناک به نظر برسد . اینکه حجم زیادی رسوب و مواد جامد در این قسمت ها جمع می شود .

اجزای داخلی قهوه ساز

  احساس می کنیم که دستگاه به خوبی کار نمی کند . فشار کم می شود و شاید اصلا کار نکند و آبی عبور نکند .

چه کاری انجام دهیم که هرگز به این نقطه نرسیم؟

 اولین پیشنهاد من به شما استفاده از بطری های آب آشامدیدنی مناسب قهوه می باشد . اگر هم دستگاه تصفیه آب استفاده می کنید که قطعا روند رسوب گرفتن دستگاه را به تاخیر می اندازید . 

دستگاه تصفیه آب

اما برای اینکه همیشه عملکرد و کیفیت مناسب تری از دستگاه و قهوه ی دم آوری شده ی خود داشته باشید بهتر است در تعداد روزهای خاصی آن را با پودر یا مایع مخصوص رسوب زدایی کنید.

مایع شستشوی اسپرسوساز خانگیپودر مخصوص شستشوی اسپرسو ساز

دستگاه های خانگی مستقیم به لوله ی آب شهری متصل نیستند و به جای آن یک مخزن برایشان تعبیه شده تا آب را در داخل آن بریزیم به این صورت که دستگاه آب مصرفی خود را از مخزن آب دریافت می کند . این موضوع کمی کار را برای شستشوی داخلی ساده تر می کند .

مخزن آب اسپرسوسازدستگاه اسپرسوساز خانگی

ما با اضافه کردن مایع یا پودر حل شده ی مخصوص (طبق دستورالعمل شرکت تولید کننده) به داخل مخزن و خارج کردن آن از هد گروپ یا قسمت خروجی آب تا حد زیادی از رسوب گرفتن دستگاه جلوگیری می کنیم .

مخزن اسپرسوساز خانگیپورتافیلتر

نکته اول :

هیچ عدد دقیقی برای تعداد تکرار رسوب زدایی توسط شرکت ها وجود ندارد زیرا تعداد استفاده از دستگاه و کیفیت آب ها در هر منطقه با هم متفاوت است . همچنین نمی توان دستگاه های خانگی را مانند دستگاه های صنعتی که هر روز نیاز به شستشوی داخلی دارند رسوب زدایی کرد چون فرایند رسوب زدایی دستگاه خانگی آن هم به تعداد زیاد  ممکن در حد حوصله ی ما نباشد و حتی ممکن است تاثیر معکوس بر عملکرد دستگاه داشته باشد اما طبق آمار و تجربه ای که گروه افترتست از مشتری های خانگی بدست آورده ، برای کشور خودمان دستگاه های خانگی حداقل باید دو هفته یکبار رسوب زدایی شود و در بدترین حالت ماهی یک بار این عمل انجام شود تا دستگاه در بهترین حالت بازدهی قرار بگیرد . 

نکته دوم : 

فرقی نمی کند از چه دستگاهی برای دم آوری استفاده می کنید . دستگاه های خانگی قهوه دمی یا فیلتر کافی ، اسپرسوساز خانگی ، دستگاه های کپسولی همگی نیاز به رسوب زدایی دارند و راحت ترین نوع شستشو برای دستگاه هایی که مخزن آب خارجی دارند این است که از روش ریختن مایع داخل مخزن استفاده کنید . با این روش آب از همه ی لوله هایی که احتمال رسوب گرفتن در آن ها وجود دارد عبور می کند و همه ی رسوب ها را از دستگاه خارج می کند .

شستشوی دستگاه  اسپرسوی خانگی


روش صحیح :

قبل از روشن کردن دستگاه ابتدا مخزن آب را تا قسمت انتهایی که علامت زده شده پر کنید . 

مخزن دستگاه را از آب پر می کنیم

حالا پودر یا مایع مخصوص را به میزان ذکر شده توسط شرکت سازنده پر کنید .

مایع شستشوی اسپرسو را اضافه می کنیم

می توانید همین مقدار آب و مواد شستشو را ابتدا داخل یک پارچ بریزید و خوب هم بزنید و سپس به داخل مخزن اضافه کنید . با این روش مواد به خوبی داخل آب حل شده و بهتر عمل می کند .

بعد از آماده شدن دستگاه را روشن می کنیم و صبر می کنیم تا به دما و فشار مناسب اسپرسو برسد . دکمه ی نازل بخار را روشن می کنیم. بعد از آماده شدن نازل بخار یک ظرف یا پیچر در زیر آن قرار می دهیم . حالا شیر نازل را باز می کنیم و اجازه می دهیم تا حدود سی درصد از آب داخل مخزن از طریق نازل خارج شود .

 با اینکار همه رسوب های داخل مخزن و لوله ی نازل بخار را خارج می کنیم . حالا نازل را می بندیم و دستگاه را روی حالت اسپرسو قرار می دهیم . برای راحت تر شدن عمل شستشوی دستگاه می توانید سینی زیر دستگاه را برداشته و یک ظرف مانند تصویر در زیر آن قرار دهید .

 در حالتی که پورتافیلتر به دستگاه متصل نباشد دکمه عصاره گیری را میزنیم و باقی مانده ی ترکیب آب و ماده شستشو از هد گروپ خارج شود .

به میزان آب مخزن دقت کنید وقتی به کمتر از ده درصد رسید دکمه عصاره گیری را فشار دهید . حالا دستگاه را برای مدت ده تا پانزده دقیقه خاموش کنید . 

این نکته بسیار مهم است به طوری که می تواند رسوب زدایی را تا حد زیادی افزایش دهد . 

پانزده دقیقه طلایی

در این پانزده دقیقه وقت دارید تا چند کار بسیار مهم انجام دهید . مقدار بسیار کمی پودر یا مایع را داخل یک پیچر یا ظرف بریزید و با آب داغ ترکیب کنید مقدار آب حدود 400 میلی لیتر کافی است .

حالا سبد  پورتافیلتر را از پورتافیلتر جدا کرده و داخل ترکیب قرار دهید . به طوری که کاملا درداخل آب قرار گرفته باشد .

 نیم ساعت آن را کنار بگذارید . حالا مخزن دستگاه را جدا کرده و باقی مانده مایع را خارج می کنیم .

 داخل مخزن را به خوبی شستشو می دهیم . این کار با چند بار تکرار پر کردن و خالی کردن آب هم انجام می شود . در حدی که هیچ مقداری مایع یا پودر در مخزن باقی نمانده باشد .

 حالا آب را تا مقدار مشخص شده پر می کنیم و مخزن را به دستگاه متصل می کنیم .

 دستگاه را روشن می کنیم و صبر می کنیم تا آماده عصاره گیری شود .

حالا مراحلی را که برای رسوب زدایی با ماده شستشو انجام داده بودیم را تکرار می کنیم تا ماده شستشو به همراه رسوب های باقی مانده در حد نود درصد حجم آب کاملا از دستگاه خارج شود . وقتی رنگ  آب خارج شده از هد گروپ کاملا شفاف شد و اطمینان پیدا کردید که دیگر ماده شستشو در دستگاه نیست می توانید از دستگاه استفاده کنید .

نکات مهم

نکته اول : بعد از نیم ساعت سبد ها را از داخل پیچر خارج کرده و به همراه پیچر به خوبی با آب خالی شستشو می دهید . با این عمل سبد های پورتافیلتر مثل روز اول تمیز و نو می شود و عصاره گیری فوق العاده ای خواهید داشت .

نکته دوم : برای اینکه فشار کمتری به دستگاه وارد شود می توانید عمل خارج کرده مایع از دستگاه را با سی ثانیه قطع و سی ثانیه وصل تکرار کنید . 

نکته سوم : از برس شستشو استفاده کنید . برای تهیه برس مخصوص اینجا کلیک کنید 

معمولا داخل هدگروپ و دور واشر آن مقدار زیادی جرم ایجاد می شود با یک برس مخصوص در حین جرم زدایی این قسمت ها را تمیز کنید .

نکته سوم : جنس بعضی پورتافیلترهای سایز پنجاه و یک طوری است که نباید با مواد شستشو تماس مستقیم داشته باشد در غیر این صورت رنگ روی سطح آن از بین می رود . به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم فقط سبدها را جداگانه با مایع شستشو دهید .

نکته چهارم : می توانید برای شستشو از سبد کور هم استفاده کنید این روش برای اسپرسوساز های صنعتی و بدون مخزن آب انجام می شود . توصیه من به شما این است که فقط دستورالعمل ذکر شده را استفاده کنید . اما اگر اهل چالش های بیشتر هستید می توانید روش دیگر را هم امتحان کنید .

نکته پنجم : می توانید قبل از شروع شستشو درحالتی که دستگاه هنوز به برق متصل نیست شاور اسکرین را باز کرده و به خوبی شستشو دهید زیرا به احتمال زیاد جرم زیادی پشت آن قرار دارد . البته اگر دستگاه را به صورت منظم شستشوی داخلی می دهید نیازی به باز کردن شاور اسکرین ندارید چون به احتمال زیاد پشت آن هم کاملا تمیز است.

نکته ششم : برای اطمینان می توانید بعد از شستشو یک اسپرسو عصاره گیری کرده و آن را دور بریزید و سپس اسپرسوی بعدی را استفاده کنید . با این کار اطمینان خواهید داشت که اسپرسو خالص است و مایع شستشو داخل آن نیست .

نکته هفتم : بعد از عمل شستشوی داخلی می توانید یکبار دیگر آب مخزن را خالی کرده و آب تازه داخل آن بریزید

نکته هشتم : ممکن است اگر کل حجم مخزن را تا انتها پر کنید مرحله شستشو برایتان طولانی شود . می توانید به جای صد درصد شصت درصد از مخزن را پر کرده و شستشو را انجام دهید .