کاپوچینو 

یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه ی اسپرسو می باشد.

ترکیبی از اسپرسو ، شیر و فوم شیر 

کاپوچینو از زمانی که به عنوان یک نوشیدنی شناخته شد تا به امروز نسبت به زمان و سلیقه ها و فرهنگ ها تغییرات زیادی داشته است.

ابتدا اینطور گفته می شد که این نوشیدنی را یک سوم اسپرسو , یک سوم شیر و یک سوم فوم شیر تشکیل می دهد اما امروزه این نسبت رد شده است و به عنوان کاپوچینو شناخته نمی شود.

حجم امروزی کاپوچینو معمولا  180 میلی لیتر می باشد البته با رعایت نسبت شیر و قهوه ی امروزی این حجم کمتر و بیشتر هم می شود.

 همچنین نهایتا حدود 20 درصد این نوشیدنی را فوم تشکیل می دهد. تغییراتی که انجمن تخصصی قهوه SCA انجام داده تا با رعایت این نکات طعم اسپرسو و جزییات قهوه داخل نوشیدنی بیش از پیش احساس شود.

در کل نکته ی اصلی که باید در تهیه کاپوچینو به آن دقت شود این است که به جای بحث در مورد میزان فوم و حجم نوشیدنی به کیفیت شیر ، دمای شیر و نحوه صحیح عصاره گیری اسپرسو دقت شود.

کاپوچینو در خانه

اگر در خانه دستگاه اسپرسو دارید طبق روش های فوم گیری که قبلا ذکر کرده ایم عمل کنید و با رعایت نسبت شیر و قهوه کاپوچینوی خود را تهیه کنید.

درست است که پایه کاپوچینو اسپرسو است اما برای تهیه کاپوچینو توسط قهوه ساز روگازی یعنی موکاپات هم می شود نوشیدنی بسیار با کیفیتی تهیه کرد.به شرط آنکه یک فرنچ پرس یا یک فوم ساز تهیه شود.

بعد از تهیه قهوه توسط موکاپات کافی است شیر گرم شده را داخل فرنچ پرس ریخته و با بالا پایین بردن اهرم فوم مورد نظر را تهیه و روی قهوه بریزیم.