دلیل نام V60 ظاهر این محصول می باشد که شبیه به حرف V و با شیب 60 درجه ساخته شده است.

 • V60 با چه جنس هایی تولید می شود

معمولا با جنس سرامیکی ، پلاستیکی ، شیشه ای و ... تولید می شود که معروف ترین آن ها جنس سرامیکی می باشد

 • مورد نیاز
 1. دم افزار V60
 2. قهوه ی آسیاب شده به میزان نیاز شما (قهوه عربیکا با درجه متوسط)
 3. ترازو و تایمز برای اندازه گیری دقیق وزن و زمان
 4. یک لیوان یا سرور مخصوص برای قرار گرفتن زیر V60 تا قهوه دم آوری شده داخل آن برود
 5. فیلتر V60 
 6. آب داغ حدود 90 تا 94 درجه سانتی گراد
 7. کتل مخصوص دم آوری قهوه
 • نسبت آب به قهوه

ما برای این دم آوری نسبت 1 به 16 را پیشنهاد می کنیم یعنی در ازای هر 1 گرم قهوه ی آسیاب شده 16 گرم آب باید اضافه شود. در این دم آوری 20 گرم قهوه و 320 گرم آب استفاده می شود

 • نحوه ی استفاده
 1. ابتدا فیلتر کاغذی را داخل V60 قرار می دهیم و با آب داغ فیلتر را شستشو می دهیم ، این عمل باعث می شود تا هم طعم کاغذی فیلتر از بین برود و هم قهوه ساز و سِروِر زیر آن به خوبی گرم و آماده ی دم آوری شوند.
 2. بعد از اینکه آب جمع شده در داخل سرور را دور ریختیم دم آوری را آغاز می کنیم . ابتدا قهوه ی آسیاب شده را داخل V60 میریزیم و V60  را تکان می دهیم تا سطح قهوه به خوبی صاف و آماده شود
 3. ابتدا دو برابر وزن قهوه آب روی سطح قهوه میریزیم و 30 ثانیه صبر می کنیم تا بلومینگ انجام شود برای مثال اگر 20 گرم پودر قهوه استفاده می کنیم باید ابتدا 40 گرم آب اضافه کنیم و 30 ثانیه صبر کنیم . این کار باعث می شود تا گاز دی اکسید کربن که به خاطر تازه رُست بودن در قهوه باقی مانده خارج شود.
 4. حالا به صورت چرخشی و به آرامی باقی حجم آب را روی سطح قهوه میرزیم. میتوانید مرحله ریزش آب را به سه بخش تقسیم کنید.یعنی ابتدا 40 گرم آب برای بلومینگ و دوبار  140 گرم آب را به صورت چرخشی و آرام به سطح قهوه اضافه می کنیم. 
 5. زمان دم آوری با V60 در بهترین حالت حدود سه دقیقه و سی ثانیه می باشد یعنی باید نحوه ی ریزش آب را طوری تنظیم کنیم که در این بازه ی زمانی دم آوری ما کامل شود.