وقتی یک اسپرسو سفارش می دهیم در کنار فنجان قهوه یک شات آب هم قرار دارد . شاید اگر تازه به نوشیدن اسپرسو علاقه مند شده باشید کمی تعجب کنید!

چرا شات آب؟ کی بنوشم ؟ چقدر بنوشم؟

همان طور که می دانید قهوه دنیای پیچیده ای از عطر و طعم های مختلف می باشد .اینکه ابتدای نوشیدن چه طعمی دریافت می کنید ، انتهای نوشیدنی و تا چند دقیقه در دهان چه طعم یاد هایی باقی می ماند.

البته جزییات طعم ها نیاز به تخصص و تجربه ی زیادی دارد اما حداقل اینکه بدانید این قهوه با توجه به سلیقه ی شما  خوب بود یا بد ،نیاز هست به خوبی طعم ها را دریافت کنید.

زبان ما دارای تعداد زیادی جوانه چشایی می باشد . این جوانه ها دارای سلول گیرنده می باشد.این سلول های گیرنده از طریق پروتئین های رو سطحشان پیغام های طعمی را به مغز می رسانند.

حالا فرض کنید سطح جوانه های چشایی تمیز نباشد ، در نتیجه دریافت طعم ها با مشکل مواجه می شود.بهتر است قبل از نوشیدن قهوه مقداری آب بنوشید تا داخل دهان و از آن مهم تر سطح زبان بهتر و دقیق تر آماده دریافت طعم ها باشد. 

اگر قصد نوشیدن اسپرسو را داشتید توصیه می شود مقداری از شات آب را ابتدا بنوشید و مقدار دیگر را چند دقیقه بعد از اتمام اسپرسو و زمانی که طعم یاد ها کاملا از بین رفتند بنوشید تا از جرم گرفتن دندان ها هم جلوگیری کنید.

البته رسم جالبی هم وجود دارد به این شکل که مقداری از شات آب را می نوشید سپس اسپرسو را نوش جان می کنید. اگر از قهوه ی خود رضایت داشته باشید دوست ندارید طعم باقی مانده در دهان از بین برود در نتیجه نصف دیگر شات آب را نمی نوشید . با این کار یک پیغامی را به باریستا می دهید که از قهوه ی خود راضی هستید. ولی اگر اسپرسو را دوست نداشتید برای از بین بردن طعم آن ، باقی مانده آب را می نوشید و این پیام را به باریستا می دهید که از کیفیت و طعم قهوه راضی نبوده اید.

البته در بعضی از کافه ها بجای آب از شربت یا نوشیدنی های دیگر نیز استفاده می شود که این کار صحیح نیست چون طعم قهوه را کاملا از بین می برد.به نوعی می توان گفت برای پوشاندن کیفیت و طعم بد قهوه این کار در بعضی کافه ها انجام می شود. بعضی از مشتری ها هم با توجه به سلیقه ی شخصی نوشیدن شربت در کنار قهوه را دوست دارند که بهتر است به آن ها توضیح داده شود و اگر بازهم مشتری نظر مثبت به شربت داشت بهتر است به سلیقه ی شخصی مشتری احترام بگذاریم.