محققان تحقیقی را روی یک میلیون مرد انجام داده اند و متوجه شده اند ارتباطی بین قهوه و کاهش ریسک ابتلا به پروستات وجود دارد.

طبق آمار در آمریکا از هر هشت مرد یک نفر به سرطان پروستات مبتلا می شود.سرطان پروستات دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده است. همچنین محققان تخمین می زنند که سرطان پروستات شایع ترین سرطان تشخیص داده شده در مردان در بیش از نیمی از کشورهای جهان می باشد که آمارهایی در مورد آنها وجود دارد.

محققان می گویند قهوه ممکن است اثر محافظتی در برابر برخی از سرطان ها داشته باشد. این نکته بسیار مهم است زیرا قهوه در سراسر جهان و در بین مردم یک نوشیدنی محبوب به حساب می آید - اگر حتی یک مزیت مفید و کوچک هم داشته باشد،می تواند تأثیر زیادی بر سلامت جمعیت داشته باشد.

در مطالعات اخیر ارتباطی بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در کشور های سوئد، ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن پیدا شده است. کاهش خطر ریسک در بالاترین دسته از مردان 9 درصد بوده است.

همچنین دکتر Kefeng Wang، از دانشگاه پزشکی چین در Shenyang  می گوید :

قهوه شامل فاکتور هایی است که اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد و بر سطح هورمون ها تأثیر می گذارد که همه اینها ممکن است بر سرطان پروستات و پیشگیری از آن تاثیر گذار باشد.

منبع : medicalnewstoday