قهوه نوشیدنی با طرفداران زیاد در سراسر دنیا می باشد به طوری که  شاید نبودن این نوشیدنی باعث می شود تا یکی از مهمترین لذت های زندگی آنها ناپدید شود.

انواع روشهای دم آوری ، انواع طعم یادها ،کافئین  ، صبح زود بیدار شدن ، انرژی قبل از ورزش ،بهانه ای برای دیدن دوستان ، همه اینها در یک کلمه خلاصه می شود بله  قهوه

 اما تا بحال با خودتان فکر کرده اید که این نوشیدنی از کجا می آید؟!

چه کسی آن را کشف کرده است ؟

یا چه کسی این میوه را تبدیل به نوشیدنی کرده است ؟

برای رسیدن به این موضوع شما را به کشور اتیوپی می بریم . در سال ۸۵۰ میلادی چوپانی به اسم کالدی متوجه صداهای عجیب و غریب از سمت بزهای خود می شود .وقتی نزدیکتر شد فهمید بزها میوه های قرمز رنگی را خورده اند.او نیز کنجکاو شد و چند عدد از آن میوه ها را خورد تا بعد چند دقیقه سرخوشی را در خود احساس کند.حسی که هرگز تا قبل از آن تجربه نکرده بود.و آنجا متوجه خاص بودن این میوه شد 

اما تاریخچه قهوه برشته شده از کجا می آید؟

 می گویند کالدی بعد از این که گیلاس های قهوه را خورد بسیار خوشحال و پر انرژی به یک صومعه می رود تعدادی از گیلاس های قهوه را به راهب اعظم می دهد و موضوع را برای او تعریف می کند.

راهب عصبانی می شود و می گوید این میوه ها شیطانی است و با چهره ای خشمگین همه ی گیلاس ها را داخل آتش می اندازد .

مدت کوتاهی می گذرد و ناگهان بوی قهوه تازه برشته شده در همه جا پخش می شود.

 شب زمانی که همه خواب بودند یک راهبه جوان دانه های برشته شده را از میان خاکسترها جدا می کند و آن را با آب ترکیب می کند و مینوشد و تا صبح بیدار میماند.

 گفته می شود بعد از این اتفاق راهبان هر شب از این ترکیب استفاده می کردند و تا صبح به عبادت می پرداختند . در واقع قهوه تبدیل شد به نوشیدنی برای بیشتر بیدار ماندن و عبادت در شب .