برای تهیه یک قهوه ی استاندارد با موکاپات در مورد روش های مختلفی صحبت کرده ایم اگر عطر و طعم واقعی برای شما اهمیتی ندارد پس روش همیشگی کافی است اما اینبار قصد داریم نگاهی نسبتا تخصصی به این ابزار کاربردی داشته باشیم تا قهوه ی به دست آمده حداکثر کیفیت را داشته باشد.

شاید برای شما هم پیش آمده که بعضی وقت ها بعد از نوشیدن قهوه ای که با موکاپات تهیه شده  اوج رضایت را داشته باشید و بخواهید همیشه این روند کیفیت ادامه داشته باشد .

مهم ترین عامل در کیفیت قهوه با ابزار های مختلف

نوع دانه

آسیاب شدن قبل از دم آوری

وزن قهوه

وزن آب

زمان

TDS آب

میزان عصاره گیری و دم آوری

می باشد.

اما در مورد موکاپات بعضی مورد ها به صورت دقیق انجام نمی شود.

مثل حجم قهوه که با پُر کردن قیف انجام می شود

حجم آب که با ریختن آب تا زیر سوپاپ انجام می شود

بعضی نکات مثل زمان هم تاثیری ندارند

اما آیا به طور دقیق هر بار که از موکاپات استفاده می کنیم حجم قهوه و آب دقیقا یکسان است ؟!

خیر اینطور نیست ! به هر حال حدود ۳ گرم بالاتر و پایین تر است.

کسانی که روی قهوه تخصصی تمرکز دارند از اهمیت ۱ گرم بالا یا پایین تر بودن قهوه یا آب با خبر هستند .

پس چه راهکاری برای حل این موضوع و تداوم کیفیت همیشگی وجود دارد؟

بله ترازو

برای شروع ابتدا آب را تا زیر سوپاپ پر کنید و وزن آب ریخته شده همچنین نوع آب یا برند بطری آشامیدنی را یادداشت کنید.ما برای موکاپات 2 کاپ 100 گرم آب استفاده کرده ایم.

سپس قهوه را تا حد استاندارد داخل قیف ریخته و وزن را یادداشت می کنیم .ما برای موکاپات 2 کاپ 11 گرم قهوه استفاده کرده ایم. اگر از آب داغ استفاده می کنید سعی کنید یک کتری جداگانه برای اینکار تهیه کنید زیرا آب های گرم شده با کتری یا سماور های خانگی که همیشه در حال استفاده هستند به دلیل رسوب زیاد طعم های منفی ایجاد می کنند.

حالا می رسیم به مهم ترین قسمت یعنی میزان عصاره گیری ، با توجه به اینکه عصاره گیری در موکاپات رو به بالا انجام می شود اندازه گیری دقیق و حجم قهوه ی عصاره گیری شده توسط ترازو شدنی نیست.

ما یک راهکار به شما پیشنهاد میکنیم

این آزمایش را با یک موکاپات ۲ کاپ مثال می زنیم .همانطور که قبلا هم گفته بودیم برای داشتن یک قهوه با عطر و طعم واقعی و بالاترین غلظت هر کاپ موکاپات اندازه ی یک اسپرسوی سینگل محاسبه می شود .

(با عصاره گیری بیشتر از این حجم قهوه رقیق تر شده و عطر و طعم واقعی کم تر احساس می شود)

حالا شروع می کنیم

قسمت بالایی موکاپات را روی ترازو گذاشته و عدد را صفر می کنیم

آب را در قسمت بالایی می ریزیم


چون از موکاپات ۲ کاپ استفاده می کنیم پس یک اسپرسوی دبل شات را فرض می کنیم .

میزان حجم آب ۵۰ تا ۵۵ گرم

حالا اندازه ی دقیق میزان عصاره گیری استاندارد را داریم . برای ثبت این اندازه یا باید به صورت ذهنی این حجم را یاد بگیریم یا با یک جسم مثل چاقو در قسمت لبه ی بالایی آب یک خط روی موکاپات کشیده و به نوعی حجم استاندارد را نشانه گذاری کنیم.


حالا آب را خالی کرده و ۲ قسمت موکاپات را به هم می بندیم و آن را روی شعله ی متوسط قرار می دهیم.

در این مرحله حجم عصاره گیری را نگاه می کنیم و زمانی که به خط کشیده شده رسید بلافاصله قهوه را داخل فنجان ریخته و از باقی قهوه ی عصاره گیری شده استفاده نمی کنیم.

روش های گفته شده تا حد زیادی باعث می شود تا همیشه یک کیفیت مطلوب را با موکاپات تجربه کنید.حالا اگر از این قهوه رضایت داشتید به راحتی به یادداشت رجوع کرده و همیشه این اندازه را رعایت می کنید.

نوشته شده توسط: آبتین کمالی