دم آوری با جذوه یا همان روش قهوه ترک در کشور ما همیشه پر طرفدار بوده و هست ، به نوعی این روش با فرهنگ ما ایرانیها گره خورده و آمدن روش های دیگر دم آوری مثل اسپرسو یا موج سوم قهوه نتواست این روش را به طور کلی از ذهن ما دور کند.

اما چکار کنیم تا کیفیت این نوع دم آوری را تا چند برابر افزایش دهیم؟!

به راحتی فقط با رعایت چند نکته ی ساده!

نکته اول : قهوه ترک را با حجم کم خرید کنید تا همیشه قهوه ی تازه آسیاب شده در اختیار داشته باشید.قهوه ی آسیاب شده به سرعت عطر طعم خود را از دست می دهد در نتیجه قهوه ی تازه آسیاب شده می تواند کیفیت دم آوری را بالا ببرد.

نکته دوم : استفاده از بسته بندی مناسب ، بله تاثیر بسته بندی مناسب هم کمتر از تازه آسیاب شدن نیست با اینکار دیگر نیاز به جا به جایی سابه ی قهوه و ریختن آن در ظرف دیگر  نیست .

نکته سوم : دانه ی با کیفیت ، با خرید از فروشگاه هایی که از دانه های با کیفیت و تازه رُست شده برای فروش استفاده می کنند می تواند باعث شود یک قهوه ترک بسیار حرفه ای را تجربه کنید

نکته چهارم : استفاده از آب با کیفیت ، برای دم آوری بهتر از بطری های آب آشامیدنی با TDS مناسب استفاده کنید . همانطور که قبلا هم گفتیم بهترین میزان چیزی حدود 90 تا 150 ppm می باشد که پشت بطری نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

تاثیر TDS آب در دم آوری قهوه

نکته پنجم : میزان شعله یا حرارت و دقت در دم آوری ، میزان شعله در بهترین حالت در این روش دم آوری روی کم می باشد فراموش نکید قرار دادن جذوه روی شعله ی کم زمان دم آوری و در نتیجه عصاره گیری از سابه را افزایش می دهد و غلظت قهوه را چند برابر می کند.بهتر است در حین دم آوری کاملا حواستان به قهوه جوش باشد دقت در دم آوری مهم ترین نکته می باشد.


شما از چه روش هایی برای بهتر شدن کیفیت در دم آوری قهوه ترک استفاده می کنید؟