برزیل

در نقشه جهانی قهوه کشور برزیل بزرگترین تولیدکننده ی آن در جهان می باشد به طوری که یک سوم تولید جهانی قهوه در برزیل انجام می شود .70 درصد از قهوه ی تولید شده در برزیل گونه ی عربیکا است . این میزان تاثیر بسیار زیاد کشور برزیل را در قیمت جهانی قهوه نشان می دهد . 

مزرعه قهوه در برزیل

وقتی مشکلی در میزان کشت قهوه در برزیل به وجود می آید پیامد های آن بالا رفتن قیمت قهوه در دنیا است و این یعنی برزیل نقشی تعیین کننده در بازار جهانی قهوه دارد .قهوه در کشور برزیل

ویتنام

در جنوب شرقی آسیا کشور ویتنام است که با تولید 1.9 میلیارد کیلوگرم دانه قهوه در سال 2018 دومین تولیدکننده بزرگ قهوه در جهان بوده و همچنان هم می باشد .

برداشت قهوه در ویتنام

97 درصد از قهوه ی تولید شده در این کشور را دانه های ربوستا تشکیل می دهد . کیفیت قهوه در ویتنام معمولا متوسط است و به همین دلیل مقدار زیادی از آن صرف تولید قهوه فوری در جهان می شود .

قهوه در ویتنام

کلمبیا 

کلمبیا به لطف نام های تجاری معروف قهوه در جهان یکی از شناخته شده ترین کشورهای تولید کننده است.

colombia coffee farm

یکی از بهترین قهوه های کلمبیا، که برخی آن را بهترین دانه قهوه در جهان می دانند ، از منطقه ای معروف به 

« Coffee Growing Axis» می آید. این منطقه دارای ارتفاعات بسیار بلندی می باشد، آب و هوای مرطوب و خشک مناسب به همراه خاک های غنی برای کشت قهوه باعث شده تا این منطقه قهوه ای با کیفیت را تولید کند .

مزرعه قهوه در کلمبیا


اندونزی


اندونزی مجمع الجزایری است که بیش از 17000 جزیره دارد و این به معنای تنوع زیاد برای شرایط کشت قهوه در این کشور است.

مزرعه قهوه در اندونزی

سوماترا شناخته شده ترین منطقه قهوه در اندونزی است که به دلیل سبک منحصر به فرد فرآوری قهوه در این منطقه معروف شده است. قهوه سوماترا که به  "پوسته مرطوب " معروف است ، به دلیل آب و هوای مرطوب منطقه باید به این روش فرآوری شود. قهوه به دست آمده دارای طعم ملایم و خاکی است که معمولا به میزان متوسط و تیره برشته کاری می شود . بیشترین مصرف این دانه برای ترکیب های اسپرسو می باشد .

قهوه اندونزی


اتیوپی


اگر تاریخچه قهوه را مطالعه کرده باشید، می دانید که اتیوپی زادگاه قهوه عربیکا است. هزاران نوع قهوه عربیکا در اتیوپی وجود دارد که بسیاری از آنها در هیچ کجای زمین یافت نمی شوند. متاسفانه خبر بد این است که درختان قهوه در اتیوپی در خطر از بین رفتن هستند . 

مزرعه قهوه در اتیوپی

یک مطالعه در سال 2017 در مجله Nature Plants انجام شده که نشان می دهد اتیوپی حداکثر تا سال 2100 ، 59 درصد از مناطق کشت قهوه فعلی خود را به دلیل تغییرات اقلیمی از دست می دهد که این یک ضرر ویرانگر برای اقتصاد اتیوپی و دوستداران قهوه در سراسر جهان است.

قهوه ی اتیوپی