بهتر است زیاد به برند توجه نکنیم . اگر دقت کرده باشید  ممکن است دستگاه های خانگی کاملا شبیه به هم با اسم برندهای مختلف را زیاد دیده باشید .

دستگاه های اسپرسوخانگی

در اکثر این دستگاه ها از پمپ های لرزشی استفاده شده است ، این پمپ ها در لحظه ی عصاره گیری بصورت ویبره آب را با فشار مورد نظر هل می دهند . این فشار باعث می شود آب از بین سابه فشرده شده عبور کند . اگر این فشار وجود نداشته باشد در واقع اسپرسوی شما عصاره گیری نمی شود .

 البته در حال حاضر طبق تجربه و آماری که گروه افترتست از قهوه دوستان در کشورمان به دست آورده است برند های گاستروبک ، دلونگی ، کوچ ، مباشی ، نوا و بارنی از محبوب ترین برند ها در تولید دستگاه های خانگی به شمار می آیند (در ایران) و خریداران این برند ها اکثرا رضایت کامل از محصولاتی که خریداری شده را دارند. اکثر این دستگاه ها با پورتافیلتر سایز 51 تولید می شوند .دستگاه های خانگی هم وجود دارند که دارای پمپ های چرخشی هستند و معمولا با قیمت بسیار بالاتری تولید می شوند .توصیه می کنم زیاد به انتخاب نوع پمپ دقت نکنید چون هر دو مدل برای تهیه اسپرسو کیفیت خوبی دارند . دستگاه هایی هم با سایز های بزرگ تر مثل 58 تولید می شوند که با توجه به حجم بیشتر قهوه در داخل سبد می تواند در نتیجه نهایی عصاره گیری اسپرسو تاثیرات بهتری داشته باشد .

اسپرسو ساز نوا

این سایز ها معمولا قیمت بالاتری دارد ولی زمانی می توان از آن ها تعریف کرد که در کنار اسم نیمه صنعتی، کیفیت قسمت های داخلی دستگاه مثل جنس لوله ها یا موتور را هم افزایش داده باشند . البته مدل های نیمه صنعتی معمولا نازل بخار حرفه ای تری دارند که باعث می شود فوم گیری شیر را بهتر و اصولی تر انجام دهیم . مثل تصویر بالا

عصاره گیری اسپرسو

توصیه می کنم بیشتر تمرکز خود را به نحوه ی آماده سازی اسپرسو و رعایت اصول استاندارد قرار دهید تا سایز پورتافیلتر .  زیرا یک شات اسپرسوی استاندارد عصاره گیری شده با دستگاه خانگی شاید حتی از یک اسپرسوی تهیه شده با دستگاه صنعتی هم بهتر باشد به شرط آنکه همه ی متغیرها مانند زمان ، میزان بازده ، آسیاب ، دما ، فشار را به درستی رعایت کرده باشید .