قهوه عربی یک وسیله دم آوری دارد که تقریبا شبیه به قوری می باشد و به آن " دله " گفته می شود 

قهوه ی عربی کلمه ای است که برای روش تهیه قهوه در کشور های عربی و یا شهرهای داخلی عرب نشین کشورمان استفاده می شود .دله برای دم آوری قهوه روی آتش (زغال) قرار می گیرد. میزان آسیاب تقریبا اندازه ی قهوه ترک می باشد.در این روش ممکن است در هر شهر یا کشور تفاوت هایی هم در نوع دم آوری وجود داشته باشد.

برای مثال ممکن از یک شهر از ادویه یا دانه خاصی از قهوه استفاده کنند و در شهر دیگر از ادویه یا دانه کاملا متفاوت استفاده شود . البته اکثر مناطق برای دم آوری با دله از دانه ی عربیکا استفاده می شود

مواد لازم برای تهیه قهوه با دله (دو فنجان)

  • دو عدد هل (آسیاب شده)
  • دو قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده (میزان آسیاب مناسب دله)
  • دو فنجان آب
  • می توانید از میخک و مقدار بسیار کمی گلاب یا زعفران هم استفاده کنید البته اضافه کردن آن ها اختیاری است.

نحوه دم آوری با دله

ابتدا دو فنجان آب را داخل دله می ریزیم روی حرارت (چسبیده به زغال های داغ) قرار می دهیم. وقتی آب به دمای جوش رسید دله را کنار می گذاریم تا دما به آرامی کمتر شود. حالا قهوه و هل را اضافه می کنیم . اگر مواد دیگری استفاده می کنید مثل گلاب و زعفران کمی صبر کنید و فعلا آن ها را اضافه نکنید.

حالا دله را نزدیک حرارت قرار می دهیم و صبر می کنیم تا با دمای متوسط کار دم آوری انجام شود. در این مرحله که شباهت زیادی به قهوه ترک دارد مواد جامدی که نوشیدنی را می سازد در آب حل می شود و عطرو طعم را آزاد می کند. حالا صبر می کنیم تا قهوه به دمای بالا برسد و مشاهده می کنیم که کف ایجاد شده بالا می آید. 

دقت داشته باشید نباید بجوشد در غیر این صورت کل دم آوری خراب می شود. برای بیشتر شدن کف ، دله را لحظاتی دور از حرارت قرار دهید تا کف پایین بیاید و دوباره آن را به حرارت نزدیک کنید ، با این کار میزان کف دو برابر می شود. حالا قبل از جوشیدن دله را از روی شعله بردارید و برای پنج دقیقه کنار بگذارید .با این کار لِرد قهوه ته نشین می شود.سپس می توانید زعفران یا گلاب را هم اضافه کنید. اگر قهوه ی شفاف تری را دوست دارید میتوانید آن را فیلتر کنید.  حالا قهوه ی شما آماده است.

  • نکته : همانطور که گفته شد ممکن است هر شهر یا منطقه روش های خاص خود را در دم آوری با دله داشته باشند و ما فقط نگاهی کلی و ساده به این روش داشته ایم.